Opis sali rehabilitacyjnej

     Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu mają możliwość korzystania z usług rehabilitacyjnych. Dom dysponuje salą do ćwiczeń, wyposażoną zgodnie z wymaganymi standardami.

     W gabinecie znajduje się UGUL- urządzenie wielofunkcyjne, dzięki któremu pacjenci mogą wykonywać ćwiczenia czynne w odciążeniu, w odciążeniu z oporem, również samowspomagane nóg oraz rąk. Sala zaopatrzona jest także w rower stacjonarny, elektryczny, rotory, steper oraz pionizator. Z zakresu rehabilitacji prowadzone są ćwiczenia bierne, czynne, w zależności od stopnia niepełnosprawności, rehabilitacja przyłóżkowa oraz jeden z najprzyjemniejszych zabiegów jakim jest masaż leczniczy (klasyczny, segmentarny, relaksacyjny, drenaż limfatyczny).

     DPS Pcim do swej dyspozycji ma piłki „jeżyki”, taśmy Thera Band z różnymi stopniami trudności oraz przyrządy do ćwiczeń oporowych tj. hantle, ściski do rąk czy linki. Na terenie budynku znajdują się także balkoniki oraz kule łokciowe i pachowe. Sala rehabilitacyjna to również miejsce, gdzie pensjonariusze mogą podyskutować na interesujące ich tematy oraz budować dobre relacje ze sobą.

     W gabinecie, za czynności związane z usprawnianiem mieszkańców oraz sprzęt jest odpowiedzialna wykwalifikowana fizjoterapeutka.